Натисніть на номер, щоб зателефонувати x
+38-066-673-12-98
Натисніть на номер, щоб зателефонувати x
+38-067-946-22-17
Натисніть на номер, щоб зателефонувати x
+38-0342-52-71-31
Натисніть на номер, щоб зателефонувати x
+38-0342-52-76-66
Проктолог - Клініко-діагностичний центр

Проктолог

Лікар-проктолог: що він робить, які хвороби лікує

Проктолог або, правильніше, колопроктолог – це лікар, спеціалізацією якого є діагностика, лікування та проведення профілактичних заходів при різних патологіях прямої й товстої кишки, області заднього проходу й промежини, включаючи гемороїдальні вузли, анaльні тріщини, поліпи, пухлини та інші захворювання. КДЦ пропонує послуги кращих фахівців в області колопроктології.

Причини звернення до колопроктолога

Особливість запальних та пухлинних захворювань товстої кишки в тому, що тривалий час відсутні будь-які симптоми, а коли хвороба починає проявлятися, вона вже знаходиться в занедбаній, часто невиліковній стадії. Щорічний огляд лікаря-проктолога дозволить уникнути таких проблем. Лікар-колопроктолог зможе Вам вчасно діагностувати передпухлинні стани, запобігти прогресуванню геморою, утворенню тріщин, видалити доброякісний поліп чи пухлину, позбутися больових відчуттів.

А наявність таких симптомів, як:

  • порушення стабільної роботи кишечника (запор, пронос);
  • здуття, метеоризм;
  • відчуття стороннього тіла в прямій кишці;
  • сторонні виділення з анaльного отвору (кров, слиз, гній);
  • відчуття болю і / або свербіж в ділянці заднього проходу;
  • безконтрольний вихід газів або калу.

це привід не відкладати візит до лікаря.

Фахівці нашого центру, маючи достатній практичний досвід стаціонарної та амбулаторної колопроктології, акцентують свою увагу на застосуванні найменш травматичних методів, як при терапевтичному лікуванні, так й при хірургічному втручанні. В лікувальний та діагностичний процес входять ендоскопічні дослідження.

Діагностика хворіб в галузі проктології

Дослідження в КДЦ проводяться за допомогою найсучасніших методів за новітніми стандартами.

Ректороманоскопія – метод ендоскопічного обстеження прямої кишки і дистального відділу сигмовидної кишки шляхом огляду їх внутрішньої поверхні за допомогою ректороманоскопа, введеного через задній прохід. Ректороманоскопія – найбільш точне і достовірне дослідження прямої кишки і нижнього відділу сигмовидної кишки. У практиці колопроктолога ректороманоскопія є обов’язковим компонентом кожного проктологічного дослідження. Дане дослідження дозволяє візуально оцінити внутрішню поверхню прямої і дистальної третини сигмоподібної кишки до рівня 20-35 см від заднього проходу.

Дедалі більшого поширення набуває ректоскопія, здійснювана з профілактичною метою. В якості профілактичного заходу по ранній діагностиці злоякісних новоутворень прямої кишки людям після 40 років рекомендується проводити ректороманоскопию один раз на рік. При вмілому використанні ректоскопа ця процедура безболісна або малоболюча та не вимагає знеболення. Протипоказів до огляду кишки через ректороманоскоп практично немає. Однак при деяких станах і захворюваннях (профузні кровотеча з кишки, звуження її просвіту вродженого або набутого характеру, гострі запальні захворювання анального каналу та черевної порожнини, гостра тріщина анального каналу) дослідження відкладається на деякий час (наприклад, на час проведення курсу консервативної терапії) або виконується з великою обережністю при сприятливих положеннях хворого або після знеболювання.

За допомогою ректороманоскопії діагностуються такі проктологічні захворювання, як:

  1. запалення прямої та сигмоподібної кишки
  2. різні види пухлин (добро-і злоякісні)
  3. геморой
  4. тріщини
  5. папіліт
  6. криптит
  7. підслизові утвори непухлинного генезу
  8. дивертикули
  9. сторонні тіла

Під час ректороманоскопії можна безболісно взяти біопсію та видалити поліповидний утвір. Сучасна медицина розглядає дане дослідження і як профілактичний метод для всіх людей старше 40-50 років.

Як правильно готуватися до огляду лікарем-проктологом

Звичайне обстеження:

За годину до огляду необхідно зробити очисну клізму:

  • за допомогою груші ( спринцівки) ввести 150-200 мл. теплої води
  • для зручності замість клізми можна використати ректальний гель, наприклад «Норгалакс» (інструкцію запитуйте в аптеці)

При сильних болях та кровотечі обстеження проводять без попередньої підготовки.

Ендоскопічне обстеження прямої кишки (ректороманоскопія, аноскопія):

Способи підготовки:

  1. За добу до огляду ввечір необхідно зробити очисну клізму об’ємом 1.5 літра,в день обстеження-2 клізми по 1.5 літра ,але не пізніше ніж за 2 год. до огляду
  2. Замість водних клізм можна використовувати готові клізми придбані в аптеці, наприклад: Нормакол 140 мл, Енема-Селла 120 мл, Флит Реди-ту-юз 133 мл ( інструкцію запитуйте в аптеці)
  3. Замість водних клізм можна використовувати послаблюючі середники: наприклад Діагнол (2 пакети) або Фортранс (2 пакети). Вміст 1 пакету розчинити у 1 літрі води та випити за добу до обстеження о 17 год. протягом 1 години по 250 мл. кожні 15 хвилин, вміст наступного пакету розчинити та випити о 19 год. Якщо у вас планується обстеження в другій половині дня , то другий пакет можна випити зранку в день обстеження. При сильних закрепах слід використати 3-4 пакети для підготовки.

Висококласні фахівці забезпечать Вам абсолютно безпечне, ефективне лікування як амбулаторно, так і в умовах стаціонару. Лікування нашими спеціалістами здійснюється відповідно до рекомендації Європейської та Американської асоціації колопроктологів за 2019-2020 роки.

Перелік оперативних втручань, які виконуються в умовах поліклініки:

  • Латексне лігування гемороїдальних вузлів
  • Трансанальне видалення дрібних поліпів
  • Видалення кондилом
  • Видалення доброякісних пухлин промежини
  • Тромбектомія при гострому геморої
  • Видалення стороннніх тіл з прямої кишки
  • Взяття біопсії

Перелік оперативних втручань, які виконуються в умовах стаціонару:

  • Лапароскопічні операції на товстій та прямій кишці
  • Гемороїдектомія за Мілліган-Морганом з використанням сучасного електрокоагуляційного обладнанння
  • Степлерна гемороїдпексія (операція Лонго)
  • Висічення нориць заднього проходу будь-якої складності
  • Трансанальне видалення поліпів та пухлин прямої кишки
  • Висічення анальної тріщини з пластикою заднього проходу
  • Пластичні операції на задньому проході ( ліквідація стриктур, патологічних рубців, залишкових гемороїдальних міток, кондилом)
  • Видалення куприкових кист та ходів
  • Операції при випадінні прямої кишки
  • Операції при ректоцеле
  • Операції при нетриманні та старих розривах промежини
  • У вартість операції входить робота медичного персоналу, розхідні матеріали на операцію, інтраопераційне знеболення, лікарські засоби в післяопераційному періоді, харчування, перебування у палатах з підвищеним комфортом, індивідуальний підхід та догляд, перев’язки.

Наші спеціалісти нададуть Вам кваліфіковану консультацію та оберуть найоптимальнішу тактику лікування захворювання в залежності від проявів та стадії захворювання.

Як правильно готуватися до огляду лікарем-проктологом

Звичайне обстеження:

За годину до огляду необхідно зробити очисну клізму:

  • за допомогою груші (спринцівки) ввести 150-200 мл. теплої води
  • для зручності замість клізми можна використати  ректальний гель, наприклад «Норгалакс»  (інструкцію запитуйте в аптеці)

При сильних болях та кровотечі обстеження проводять без попередньої підготовки

Ендоскопічне обстеження прямої кишки (ректороманоскопія):

Способи підготовки:

  1. За добу до огляду ввечір необхідно зробити очисну клізму об’ємом 1.5 літра,в  день обстеження-2 клізми по 1.5 літра ,але не пізніше ніж за 2 год. до огляду
  2. Замість водних клізм можна використовувати готові клізми придбані в аптеці, наприклад: Нормакол 140 мл, Енема-Селла 120 мл, Флит Реди-ту-юз клизма 133 мл ( інструкцію запитуйте в аптеці)
  3. Замість водних клізм можна використовувати послаблюючі середники: наприклад Діагнол (2 пакети) або Фортранс (2 пакети). Вміст 1 пакету розчинити у 1 літрі води та випити за добу до обстеження о 17 год. протягом 1 години по 250 мл. кожні 15 хвилин, вміст наступного пакету розчинити та випити о 19 год.

Якщо у вас планується обстеження в другій половині дня , то другий пакет можна випити зранку в день обстеження. При сильних закрепах слід використати 3-4 пакети для підготовки. 

В ДЕНЬ ОБСТЕЖЕННЯ НЕ ЇСТИ (можна пити, вживати дольки шоколаду для зниження  відчуття голоду)

Варто знати:

Лазерні технології FiLaC® тепер доступні в КДЦ

Використання лазерних технологій в проктології набуває величезної популярності впродовж останніх років. Застосування таких методів базується на гарному косметичному ефекті та швидкій реабілітації.