Мрії про красиві, пишні груди щоденно не дають спокою тисячам жінок. А про те, як зробити їх бездоганними і перетворити на предмет гордості, знає пластична хірургія. Операція по корекції молочної залози (мамоластика) – одна із найбільш затребуваних на ринку процедур естетичної медицини. Пластика грудей дозволить надати залозам привабливу форму і гармонійність, досконало змінивши всі косметичні дефекти.
Показами до пластики грудей є:
- Постлактаційна атрофія
- Аплазія і амастія (часткова чи повна відсутність залозистої тканини грудей)
- Гігантизм (надмірне збільшення структурних елементів і тканин молочних залоз)
- Психологічна незадоволеність розміром і формою грудей
- Асиметрія грудей
- Пухлини, при яких проводиться часткове чи повне видалення грудей
- Гіпоплазія молочних залоз
Види операцій
Операція для підтяжки грудей
Така операція необхідна пацієнткам, у яких з віком або внаслідок різкого зменшення ваги відбулося опущення грудей. Проведення даної хірургічної операції припіднімає груди на нормальну висоту, значно покращується і контур, і розмір молочних залоз. Зробивши мамопластику, жінка почуває себе здоровішою, красивішою і впевненою в собі.
Операція проводиться із застосуванням загального знеболення. Суть втручання полягає у перерозподілі об’єму молочних залоз так, щоб відновити потрібне положення соска і ареоли. Під час пластики хірург проводить видалення лишньої шкіри в нижній ділянці залоз. Груди зберігають свій попередній об’єм і робляться красивими і підтягнутими. Хірург може вибрати декілька способів підтяжки. Але найчастіше накладаються внутрішні розсмоктуючі шви, зовнішня рубцева лінія накладається в ділянці ареоли вертикально до підгрудної складки і в підгрудній складці.
Період реабілітації
Після закінчення операції пацієнтка залишається в клініці на 1-2 дні. Десь за тиждень можна буде повернутися до нормального способу життя. Під час реабілітації жінки носять спеціальний бюстгальтер. Кінцевий результат підтяжки грудей можна буде оцінити після 4-6 місяців.
Операція для збільшення грудей
Збільшити груди мріє значна кількість жіночого населення. Відмінний косметичний ефект цієї операції відобразився на її популярності. Сьогодні ця операція є однією із найбільш поширених, адже гарні пишні груди надають жінці впевненості в собі при спілкуванні з протилежною статтю.
Ендопротезування — операція, яка дозволяє збільшити груди, надати їм більш виразний і красивий контур. Під час операції використовуються силіконові ендопротези (імпланти)
Відмічають наступні покази до збільшення грудей:
- Асиметрія молочних залоз
- Невеликий розмір грудей
- Обвисання грудей після родів
Операція є достатньо складною і тривалою, виконується під загальним наркозом. Хірург оцінює можливості пластики і місця для розрізів залежно від анатомічних особливостей і побажань пацієнтки:
- Субареолярний ( по нижньому краю ареоли)
- Субмамарний ( по підгрудній складці)
- Аксілярний (в підпахвовій ділянці)
Імплант встановлюється під великий грудний м’яз і частково під залозу, що призводить до збільшення залози без порушення її форми. На ринку є велика кількість імплантів різних розмірів та форми. Як правило хірург замовляє у фірми-виробника кілька пар імплантів і кінцево визначається із видом і розміром протеза під час операції, враховуючи індивідуальні анатомічні особливості пацієнтки.
Операція для зменшення грудей (редукційна мамопластика)
Деколи надто великі груди причиняють деякі незручності, призводять до порушення сну, опрілостей в субмамарних ділянках, створюють велике навантаження на хребет, викликаючи болі в спині, створюють психологічний дискомфорт. В таких випадках проводиться зменшення грудей, результатом якого є легкість у виборі одягу і прекрасне самопочуття. Операція проводиться з використанням загального знеболення у стаціонарних умовах. Суть операції полягає у видаленні лишнього об’єму залоз та переміщенні сосково-ареолярного комплексу на вищий рівень.
Період реабілітації
Після закінчення операції на молочних залозах пацієнтка залишається в клініці на 1-2 дні. Десь за тиждень можна буде повернутися до нормального способу життя. Шви знімаються на 10 день. Під час реабілітації жінки носять спеціальний бюстгальтер. Кінцевий результат операції можна буде оцінити після 4-6 місяців.
Протипоказання до пластики грудей
- Онкологічні захворювання грудей (Жінкам після 40 років бажано зробити мамографію, при потребі консультація мамолога, доброякісні новоутворення можуть бути видалені під час проведення пластики)
- Молодий вік (до 18 років)
- Цукровий діабет
- Порушення згортання крові
- Хронічні обструктивні захворювання легень
- Важкі системні захворювання
В групу відносного ризику щодо мамомластики можна віднести жінок, які ще збираються народжувати, оскільки після родів і лактації форма грудей може змінитись і треба буде робити повторну операцію