Натисніть на номер, щоб зателефонувати x
+38-066-673-12-98
Натисніть на номер, щоб зателефонувати x
+38-067-946-22-17
Натисніть на номер, щоб зателефонувати x
+38-0342-52-71-31
Натисніть на номер, щоб зателефонувати x
+38-0342-52-76-66
Електроенцефалографія - Клініко-діагностичний центр

Електроенцефалографія

Головна Діагностика Електроенцефалографія

Електроенцефалографія (ЕЕГ)– це основний і абсолютно безпечний та безболісний метод дослідження функціонального стану кори головного мозку, шляхом графічної реєстрації його біоелектричної активності.

Основною функціональною одиницею кори головного мозку є нервові клітини — нейрони. Вони мають властивість проводити і генерувати електричні імпульси і ці імпульси, реєструються приладом — електроенцефалографом. Отже, можна сказати, що ЕЕГ — це відображення роботи головного мозку.

Абсолютними показами до проведення ЕЕГ є:

  • судомний синдром будь-якого характеру;
  • синкопальні стани (непритомності).

Окрім того, показами до проведення даного обстеження є :

  • наслідки перенесених черепно-мозкових травм,
  • перенесені нейроінфекції (менінгіт, енцефаліт), –
  • часті головні болі,
  • порушення сну (сноходіння, сноговоріння),
  • підозра на органічні ураження головного мозку
  • затримка психомоторного та мовленнєвого розвитку у дітей, емоційні порушення, нервові тіки.

Левова частка електроенцефалографій припадає на виявлення епілепсій та епілептичних синдромів. Тому для людей з епілепсіями це основний метод діагностики, який є важливим як для виявлення епілептичної активності , так і для контролю ефективності лікування у подальшому.

Методика проведення ЕЕГ є абсолютно безболісною і не несе ніякої шкоди людському організму. Суть її полягає у надяганні на голову пацієнта спеціальної шапочки до якої кріпляться електроди з проводами. При накладення електродів користуються спеціальним нейтральним гелем, для того, щоб забезпечити добру провідність. Безпосередньо під час обстеження пацієнт знаходиться у великому зручному кріслі із закритими очима та повинен виконувати певні інструкції лікаря (глибоко дихати, відкрити очі, тощо).

Сама процедура не викликає неприємних відчуттів, але , якщо пацієнтами є маленькі діти, яким ще складно пояснити, що буде відбуватися, то батькам варто врахувати такі моменти і вибирати такий час для обстеження, щоб дитина не була голодною та втомленою, оскільки важливо, щоб під час процедури дитина поводилася спокійно.

Для того, щоб запис ЕЕГ відбувся якісно та був максимально інформативним, перед проведенням процедури забороняється вживати напої, які містять кофеїн чи алкоголь, добре виспатися та не йти на обстеження голодним. Волосся голови повинно бути чистим та без нанесених лаку чи гелю.

Своєчасна діагностика захворювання дозволяє уникнути важких ускладнень.

Реоенцефалографія (РЕГ) — це метод функціональної діагностики, який дозволяє оцінити стан мозкового кровообігу через оцінку таких показників, як достатність та симетричність пульсового кровонаповнення, еластичність судинної стінки та стан тонусу судинної стінки.

Перевагою даного методу є висока точність, можливість тривалого спостереження, безболісність та абсолютна безпека.

Показами до проведення РЕГ є:

  • Запаморочення- тимчасові, постійні і при прийнятті вертикального положення;
  • Метеочутливість;
  • Часті головні болі та шум у вухах;
  • Травми голови та шиї;
  • Погіршення пам’яті, зору і слуху;
  • Атеросклероз судин головного мозку;
  • Вегето-судинні дистонії;
  • Гіпертонічна хвороба та гіпертонічні кризи.

Протипоказами до даного обстеження може бути порушення цілісності шкірних покривів голови у місцях накладання електродів та гострі порушення психічного стану людини.

Методика проведення обстеження РЕГ

Особливої підготовки до проведення процедури дослідження не потрібно, але напередодні обстеження рекомендується відмовитися від вживання спиртних напоїв, напоїв, що містять кофеїн та від тютюнопаління та добре виспатися, оскільки все вище перераховане допоможе покращити точність результату.

Процедура обстеження не є болючою чи шкідливою і триває близько 10хв. Під час обстеження людина знаходиться у зручному кріслі, на голову кріпиться спеціально призначена гумова пов’язка з електродами , на які попередньо наносять спеціальний гель. Далі відбувається зняття відповідних показників, які реєструються на екрані монітора. Після закінчення процедури запису РЕГ, лікар оцінює отримані результати та видає заключення.