• Рус
 • Укр
 • Eng
Діагностика
Поліклініка
Стаціонар
Оперативне лікування
Пластична хірургія
 • Лікування в Ізраїлі
 • Лікування варикозу
 • Лікування атеросклерозу
 • Реабілітаційне відділення
  Центр краси
 • Xарчова Непереносимість
 • Напротехнологія
 • Прайс
 • Напишіть нам
 • Контакти
 • Віртуальний тур клінікою
  Травматологія

  Lipogems. Інформація для пацієнта

  ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КІСТОЧКИ НА НОЗІ (HALLUX VALGUS)?

  З проблемою зростаючої кісточки (вальгусной деформації) на першому пальці стопи стикаються дуже багато. Вона не тільки псує зовнішній вигляд, не дозволяючи носити відкрите взуття, а й доставляє значну біль і дискомфорт, які з часом тільки посилюються.

  Про це захворювання багато суперечливої і не відповідає дійсності інформації, особливо про її лікуванні як народними засобами, так і спеціальними пристосуваннями.

  У цій статті ми розповімо про популярні омани щодо виникнення і лікування Hallux Valgus

  Чому зростає кісточка на першому пальці ноги?

  Вальгусна деформація є наслідком розвитку поперечного плоскотопія, коли опускається і розпластується передній звід стопи на який неправильно розподіляється навантаження. 

  Найчастіше це відбувається через:

  носіння неправильного взуття-на високих підборах, вузькою або плоскій підошві.

  Підвищеною навантаження на стопу-при заняттях спортом, постійної перебування на ногах, вагітності, наборі зайвої всеа

  Генетичною схильності

  Травм переднього відділу стопи

  Стопа людини має анатомічні вигини (склепіння), роль яких-це амортизація ударного навантаження при ходьбі. І природою не передбачено ходіння людини по рівній твердій поверхні-асфальту, бетону, кахельної плитці-внаслідок цього також розвивається плоскостопість. Ходити босоніж корисно-але тільки по нерівній поверхні. 

  Як лікувати кісточку?

  Останнім часом отримали широке поширення різні протектори на кісточку з відведенням великого пальця-як засіб, який позбавить від Hallux Valgus. На жаль, не все так просто-повністю позбавити від цієї недуги може тільки оперативне втручання з досить тривалою реабілітацією після нього, ніяких інших способів не існує. В нашій клініці ми запропонуємо вам найсучасніші методи лікування вальгусної деформації стопи, дипломованим спеціалістом ортопедом-травматологом.

  Не треба забувати, що можливо можливо запобігти подальшій деформацію стопи або не допустити появу плоскостопості і кісточки в майбутньому. Для цього слід комплексно підходити до лікування та профілактики.

  1. Найважливішим в корекції цієї деформації-це підняти поздовжній звід стопи. Зробити це можна за допомогою ортопедичної устілки з пелотом поперечного зводу (валиком Зейца). Якщо деформація сильна, то найкраще використовувати індивідуальні устілки, в відкрите взуття підійдуть напівустілки або спеціальні вкладиші, які клеяться під передній відділ стопи (цей варіант підходить для босоніжок). Підтримувати звід потрібно завжди-їх носіння повинно стати корисною звичкою як для тих, у кого вже проявилася деформація, так і для тих, хто ще не зіткнувся з проблемою.

  2. Міжпальцеві перегодки і протектори на кісточку відводять великий палець і захищають суглоб від тертя об взуття. Це допоміжні елементи в комплексній терапії Hallux Valgus, але без застосування ортопедичних устілок, на жаль, мало ефективні. Самі по собі вони можуть зменшити больові відчуття і дискомфорт, але кардинально не впливають не деформацію.

  3. Нічні вальгусні шини -відводять великий палець, розтягують капсулу суглоба, в суглобі покращується кровообіг, палець звикає до правильного положення, знижуються больові відчуття. Регулярне застосування ортопедичних бандажів для першого пальця стопи в поєднанні з носінням устілок і протекторів на кісточку може скорегувати прояви деформації.

  4.Обов'язково потрібно регулярно робити масаж стоп, ходити по нерівній поверхні-це зміцнює м'язи і зв'язки стопи, які утримують склепіння. Плоскостопість виникає, коли ослаблений м'язово-зв'язковий апарат стопи, який перестає в достатній мірі виконувати свою функцію. Для масажу стоп існує безліч спеціальних ортопедичних килимків і масажерів, а ще Ви можете зробити їх самостійно, наприклад з морської гальки. Масаж стоп стане не тільки ефективним помічником в боротьбі з Hallux Valgus, а й приємною розслаблюючій процедурою, що дозволяє зняти втому після робочого дня.

  5. Ванночки для стоп з морською сіллю і лікарськими травами також покращують кровообіг, знімають м'язову напругу і больові відчуття в стопі.

  Слідувати цим правилам потрібно навіть, якщо Ви зважилися на операцію-вона усуне саму «кісточку», як косметичний дефект, а не плоскостопість, яке є її проявом. Тому, якщо не носити ортопедичні устілки та взуття, продовжувати зловживати каблуками, то незабаром проблема «кісточки» знову дасть про себе знати.

  Кваліфіковану, професійну консультацію ви можите отримати безпосередньо в нашій клініці, відвідавши прийом ортопеда-травматолога Омельчука Ігоря Володимировича.

   

  Наші партнери