• Рус
 • Укр
 • Eng
Діагностика
Поліклініка
Стаціонар
Оперативне лікування
Пластична хірургія
 • Лікування в Ізраїлі
 • Лікування варикозу
 • Лікування атеросклерозу
 • Реабілітаційне відділення
  Центр краси
 • Xарчова Непереносимість
 • Напротехнологія
 • Прайс
 • Напишіть нам
 • Контакти
 • Віртуальний тур клінікою
  Ударно-хвильова терапія як основний метод лікування п’яткової шпори

  Багато людей не знають, що такі хвороби, як плантарний фасциїт і підп`ятковий бурсит називаються в народі — п’яткова шпора: що це захворювання добре піддається лікуванню також відомо не багатьом. Об’єднані дві хвороби в одну тому, що вони викликають запалення окістя стопи із-за механічного подразнення при ходьбі. З плином часу на травмованому місці може утворитися остеофіт — маленький шип.

  Свою назву — «п’яткова шпора», хвороба отримала саме за формування горбка на кінці п’яткової кістки зі сторони підошви. Насправді шпора сама по собі ще ні на що не вказує. У багатьох людей після рентгенологічного дослідження виявлявся невеликий горбок, але вони не скаржилися на біль у п’яті. Пояснюється це тим, що наріст може бути індивідуальною особливістю організму.

  П’яткова шпора може виникнути в будь-якому віці. У молодих людей її формування пов’язане з активними заняттями спортом або з підвищеними навантаженнями, а у літніх — з віковими змінами.

  Механізм утворення п’яткової шпори

  Утворення шпори на п’ятковій кістці починається з виникнення плантарного фасциїту. Спочатку запалюється фасція — сполучна тканина підошви, яка розташована близько п’яткового горба і доходить до пальців стопи. Потім, якщо процес затягується, відбувається кальциноз — просочення запаленої ділянки солями кальцію. Так утворюється остеофіт, який з-за свого характерного вигляду отримав у народі назву «шпора».

  Процес формування шпори

  Будучи наслідком плантарного фасциїту п’яткова шпора сама по собі не викликає неприємних відчуттів. До виникнення болю призводить травматизація сполучнотканинної структури ступні.

  Пошкодження внутрішньої м`язової тканини стопи може утворюватися як на одній, так і на обох ногах. При плантарному фасцииїті зазвичай відбуваються:

  • ущільнення волокон м`язевої тканини, в результаті чого вона запалюється і викликає біль у п’яті;
  • мікророзриви в області п’яткової кістки.

  Крім всього п’яткова кістка реагує на подібне запалення таким же чином, як і при деформуючому артрозі суглобів: починає розростатися, набуваючи форму шипа. Так утворюються крайові остеофіти, і виникає хвороба п’яткова шпора.

  При відсутності певних обтяжуючих обставин володар шпори може ніколи і не дізнатися, що вона в нього була. Але якщо недуга почала себе проявляти у вигляді неприємних відчуттів, то без медичної допомоги тут не обійтися. На початковій стадії біль буде то стихати, то посилюватися. Нехтувати лікуванням не можна: з плином часу неприємні відчуття стануть зовсім нестерпними.

  Причини виникнення

  Жодна людина не застрахована від появи п’яткової шпори. Утворитися виступ на кістці може як на одній ступні, так і на обох. Поява хвороби можливо в будь-якому віці, але у літніх людей ризик виникнення цієї недуги значно більший.

  Зазвичай формування п’яткової шпори передує одна або кілька хвороб. Це дозволяє розглядати її як симптом більш серйозного захворювання.

  Провідні чинники ризику

  При наявності знання, що таке шпора на п’яті стає очевидна і причина її появи — запальний процес. Головним провокатором формування горбика є плоскостопість. Пояснення цьому просте — опущення внутрішньої поверхні стопи створює перерозподіл навантаження, розтягування і тертя сухожильной тканини. Такі зміни призводять до запалення суглобових та прилеглих кісткових волокон.

  Збільшує ризик появи п’яткової шпори і надмірне збільшення маси тіла або збільшення у вазі під час вагітності. Через підвищення навантаження відбувається розтягування підошовної фасції, яка підтримує тильну частину поверхні склепіння стопи. Як підсумок постійних навантажень і мікротравм м’якої тканини стопи, виникає наріст остеофіт на п’ятковоій кістці.

  Коли людина знаходиться в стані спокою, відбувається скорочення тканин ступні, але як тільки починаються рухи ступнями, сухожилкова фасція різко розтягується. Так відбувається травматизація тканин в місці кріплення до п’яткової кістки і починається розростання кісткового наросту. Розібратися у тому, як виглядає цей виступ і візуально зрозуміти, що таке п’яткова шпора — фото допоможе найкращим чином.

  Інші відомі причини утворення п’яткової шпори

  Як наслідок різних інфекційних захворювань може з’явитися п’яткова шпора: причини виникнення тут можуть бути представлені реактивним артритом, гонорею, хламідіозом. Підступність цих захворювань проявляється в тому, що вони проходять приховано: хворий навіть не підозрює із-за чого у нього з’явилася шпора. А болючість в п’яті буде проявлятися при натисканні навіть у спокійному стані.

  Хронічні запальні процеси також можуть призвести до розвитку п’яткової шпори. Приміром, вона може утворитися в результаті подагри — хвороби, пов’язаної з порушенням обміну речовин в організмі. Як наслідок — відбувається відкладення солей у волокнах суглобів і сухожиль. У цьому випадку лікування п’яткової шпори повинно проходити спільно з терапією першочергової хронічної патології.

  Самостійно не може сформуватися шпора на п’яті: причини її виникнення безпосередньо пов’язані з пошкодженням підошовної фасції. Травматизація може виникакти із-за постійного носіння незручного взуття. Ризик необережно оступитися на нерівній дорозі і пошкодити ногу збільшується в кілька разів. Також п’яту можна травмувати в результаті тривалих піших походів.

  Частіше за інших страждають від п’яткової шпори жінки — 80% всіх випадків. В більшості своїй поштовхом до розвитку хвороби служить носіння взуття на високих підборах. В результаті постійних неприродних навантажень на стопу — формується шпора.

  Симптоми хвороби

  Наявність п’яткової шпори може бути анатомічною особливістю. Відомі випадки, коли людина не відчуває болю в п’яті, але рентгенівський знімок вказує на існування в ступні наросту. Такий феномен зустрічається у 10 % людей похилого віку.

  І, навпаки, у хворого можуть бути відсутні рентгенологічні ознаки, а клінічна картина буде мати досить виражений характер.

  Основні ознаки п’яткової шпори

  Яскраво виражена біль у п’яті є головним симптомом шпори. Через хворобливість відбувається порушення ходи: хворий вагу тіла переносить на носок і починає кульгати. Дуже часто пацієнти порівнюють неприємні відчуття з почуттям, яке виникло б, якби вони наступили на голку або цв`ях. Багато хто в таких випадках ще кажуть: «як ніби стаю на велику кнопку», «шило в п’яті».

  Знаючи, від чого з’являється п’яткова шпора і як вона виглядає, людина розуміє і з якої причини виникає біль. Викликає її гостра п’яткова шпора. Іноді при обмацуванні п’яти можна виявити найбільш болючу ділянку. Знаходитися вона буде, як правило, ближче до внутрішнього краю кістки.

  Види больових відчуттів при п’ятковій шпорі

  Різноманітність неприємних відчуттів, викликаних появою п’яткової шпори, безпосередньо залежить від форми і місця розташування наросту. Болючість викликає тільки вільний край шипа, спрямований вперед, так як саме він травмує тканини. Розмір горбка зазвичай до сили викликаючих болів відношення не має: іноді маленький і плоский горбок приносить більше страждань, ніж великий.

  При п’ятковій шпори неприємні відчуття можуть мати вигляд:

  • гострих або пекучих болів в момент ходьби з опорою на п’яту;
  • сильних нападів вранці при першому упорі на ноги — «стартовий біль»;
  • стихающих неприємних відчуттів у міру ходіння;
  • наростаючій хворобливості стоп при накопиченні втоми до вечора;
  • локалізовані в зоні п’ятки або по всій поверхні ступні неприємних відчуттів;
  • постійної хворобливості ступні без впливу навантажень (виникає по мірі прогресування недуги).

  Відомі випадки і атравматичного появи шпори, коли через 2-3 місяці болі проходять самі по собі, т. к. розростається остеофіт повністю закруглюється. Шип перестає травмувати тканини. Цим пояснюється той факт, від чого п’яткова шпора буває не болючою. Людина може перечекати певний період і більше ніколи не відчувати неприємних відчуттів, незважаючи на те, що шип на кістки все ж збережеться.

  Лікування

  Використовуючи найкраще обладнання ударно-хвильової терапії від світового лідера медичного обладнання Storz Medical ми з великим задоволенням допоможемо Вам побороти дану патологію і повернемо Вам бажання сміливо робити крок вперед опираючись на повну стопу на зустріч до Ваших нових звершень і перемог. Світовий досвід застосування УХТ в якості монотерапії «п`яткової шпори» з кожним роком збирає все більше прихильників серед лікарів, а також примножується тисячами задоволених пацієнтів, котрі відносно швидко та без застосування дорого вартісних медикаментів чи хірургічного втручання змогли позбутися даної проблеми. Курс лікування в нашому центрі в залежності від складності Вашої проблеми складатиме від 6-10 процедур з інтервалом 4-5 днів між ними. До зустрічі в КДЦ!

   

  Наші партнери