• Рус
 • Укр
 • Eng
Діагностика
Поліклініка
Стаціонар
Оперативне лікування
Пластична хірургія
 • Лікування в Ізраїлі
 • Лікування варикозу
 • Лікування атеросклерозу
 • Реабілітаційне відділення
  Центр краси
 • Xарчова Непереносимість
 • Напротехнологія
 • Прайс
 • Напишіть нам
 • Контакти
 • Віртуальний тур клінікою
  Лікування арторозу методом Ударно-хвилевої терапії
  Артроз (остеоартроз, деформуючий остеоартроз) – дистрофічне захворювання суглобів в результаті якого наступає дегенерація (руйнування) суглобового хряща. 

  Етіологія

  Розрізняють первинний і вторинний остеоартроз. У виникненні первинного остеоартрозу грає роль пошкодження суглобового хряща при травмах, статичних перевантаженнях (зайва вага), тривалих нерівномірних навантаженнях (сколіоз хребта, плоска стопа), генетична схильність. Вторинний остеоартроз виникає в результаті попередніх захворювань суглобів: хронічні артрити, остеохондропатії, вроджені дисплазії, повторні гемартрози (при гемофілії) і ін. 

  Патогенез 

  У генезі остеоартрозу провідне місце займають ушкодження хондроцитів, втрата еластичності хряща, виникнення мікротріщин і проникнення через них в хрящ ряду ферментів синовіальної рідини. При цьому разом з деструкцією хряща відбувається його регенерація, часто нерівномірна і зайва, а також зміни субхондріальной кістки з розростанням крайових остеофітів, фіброзом синовіальної оболонки, склерозом і зморщування капсули суглоба. Іноді виникає реактивний синовіїт внаслідок подразнення синовіальної оболонки шматочками некротизированного хряща. 

  Симптоми артрозу 

  Захворювання проявляється болем в суглобах при русі, навантаженнях і зміні погоди, скутістю після відпочинку. Іноді виявляється деформація уражених суглобів.  

  Ударно-хвильова терапія в лікуванні артрозу

  Ми бачимо, що при 1 - 3 стадіях артрозу метод ударно-хвильової терапії забезпечує ремісію на тривалий час, іноді до 3-4 років, за рахунок унікальних властивостей цього методу сприяти утворенню нових судин (неоангіогенез), поліпшенню обміну речовин і оновленню тканини в місці впливу і як наслідок - підсилює регенерацію хрящової тканини після травм і дистрофічних процесів. Раніше для поліпшення кровообігу застосовували цілий ряд медикаментів, які мають великий перелік побічних дій, іноді несприятливих ефектів. Зараз нешкідливою і ефективною альтернативою медикаментозному лікуванню артрозу є радіальна ударно-хвильова терапія, яка, крім іншого, має потужний знеболюючий ефект. Як стверджують статистичні дані, більше 80% пацієнтів з артрозом залишилися задоволені результатом лікування методом ударно-хвильової терапії та припинили повністю подальше медикаментозне лікування через відсутність такої необхідності. 

  На додаток до лікування артрозу, необхідно приділити увагу харчуванню, нормалізації обміну речовин і зниження ваги. Зайва вага - це додаткове навантаження на суглоби. Для харчування суглобів краще отримувати вітаміни з їжі, і якщо додавати полівітаміни і мікроелементи, наприклад, вітаміни групи В, то тільки окремі і найбільш важко одержувані з їжею. 

  Не можна недооцінювати і значення лікувальної фізкультури, а також підтримки в подальшому фізичної форми. У нас розроблені спеціальні програми для підтримки суглобів в достатній фізичній формі як в середньому віці, так і у літніх пацієнтів. 

  При 3 - 4 стадії артрозу ми застосовуємо цей метод симптоматично (знімаємо симптоми захворювання аналогічно медикаментозному) або для передопераційної підготовки при протезуванні суглоба.

   

  Наші партнери